Juwenalia w Białymstoku nie są adresowane tylko i wyłącznie do studentów. Udział w nich biorą także inni mieszkańcy miasta. Program Juwenaliów nie składa się wyłącznie z koncertów mających miejsce w maju. Dni Kultury Studenckiej to cykl wydarzeń rozpoczynających się już na początku kwietnia. Tradycyjnie finał białostockich Juwenaliów przypada na drugą połowę maja.

Studencka zabawa rozpoczęła się 4 maja oficjalną paradą studencką o godzinie 17:00. Tego dnia studenci otrzymują symboliczny klucz od prezydenta miasta i przejmują władzę w mieście. Korowód studencki przechodzi ulicami miasta z Placu Uniwersyteckiego na kampus Politechniki Białostockiej.

Od 5-7 maja według harmonogramu realizowane będą wcześniej zaplanowane występy zaproszonych gości i gwiazd na dwóch scenach: na scenie głównej i disco. Wystąpią miedzy innymi: Lady Pank, Tede, Boys, Bednarek, Perfekt. Po szczegółowy program można sięgnać na oficjalna stronę Juwenaliów w Białymstoku.

Ceny karnetów upoważniających do wstępu przez 3 dni koncertów wynoszą: 20-25-30 zł, bilet jednorazowy sięga kosztu 8 zł.
Bilety dostępne na stronie internetowej www.juwenalia.bialystok.pl oraz w AKADEMIKU BETA, ul. Zwierzyniecka 12/p.15.